Vroclavo nykštukai. Lenkija

Vroclavo nykštukai. Lenkija
Kai atvykome į Lenkijos miestą Vroclavą ir man pasakė, kad eisime pasižiūrėti Vroclavo nykštukų, pirma mintis buvo: „O Dieve, tik ne tai“. Vaizduotėje taip ir iškilo vaizdas su moliniais kičiniais nykštukais, gandriukais ir visokiais kitokiais niekalais, kurių dažnas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje mėgsta prisistatyti savo kiemuose prie kiekvieno krūmo. Aš, įtariu, turiu jiems alergiją… Daug žmonių, daug skonių ir netrukdo jie man gyventi su savo tais nykštukais. Kaip kas nori, taip tas puošiasi, svarbu pas mane kieme jų nestato. Bet dabar… AAAš… atsitrenkiau tokią tolybę… viso labo nuo Lietuvos 900km… kad pamatyti …kažkokius… NYKŠTUKUS. Čia buvo pirma emocijų banga.
Vroclavo senamiestis. Lenkija
Antra emocijų banga buvo tokia: „ na, kad jau esu čia, tiek to – eisiu tų nykštukų pažiūrėti“.
Ir galų gale mane aplankė trečias emocijų lygis: „ Vau, NYKŠTUKAI 🙂 :)“.
Vroclavo nykštukai, Lenkija, Wroclaw
Vau, nykštukai
O dabar apie nykštukus nuo pradžių. Nykštukai tikrai ne moliniai, ir ne kičiniai. Nykštukai bronziniai, mažos skulptūrėlės, kaip ir priklauso nykštukams. Juos pradėjo kurti vienas Vroclavo menininkas. Nebuvo pradžioje jokios idėjos, nei kam jie skirti, nei kur jie ras savo vietą. Paprasčiausiai kilo idėja ir padarė kelis nykštukus. Tada šis menininkas sugalvojo juos padovanoti miestui, o miestui, kaip ir dažniausiai visur, kilo galvos skausmas, kur tuos nykštukus dėti.
Vroclavo nykštukai, Lenkija, Wroclaw
Vroclavo nykštukai. Lenkija
Tikriausiai turėjo būti sudarytas visas komitetas tam klausimui spręsti, pavadinimu „ Nykštukų eksploatacijos bei plėtros, viešųjų ryšių, švietimo ir turizmo skatinimo komitetas prie Lenkijos kultūros ministerijos“, o gal ir ne taip sudėtingai, kaip pas mus būtų, bet esmė juk ne tame. Svarbiausia jie surado sprendimą. O sprendimas buvo toks originalus, kad dabar nykštukai tapo Vroclavo vienu pagrindiniu turizmo traukos objektu. Ir tiesa tokia, kad nykštukai sparčiai „dauginasi“. Kiekvienas nykštukas yra su tam tikru įvaizdžiu, tam tikra profesija. Originalus sprendimas tame, kad nykštukus išbarstė po visą miestą, prie istorinių ar kitokių svarbių, įžymių objektų. Sakysime paštas, architektūrinis paminklas, tai pašto teritorijoje bus nykštukas paštininkas. Ir nėra, kad ateini prie pašto pastato ir bac, stovi nykštukas. Ne, nykštukas yra nykštukas, jis gi mažas, reikia jį surasti.
Vroclavo nykštukai. Lenkija
Arba buvęs kalėjimas – tai nykštukas kalinys, už grotų. Tokių teminių nykštukų šiuo metu yra jau virš 350 ir jie visi apgyvendinti prie Vroclavo lankytinų objektų. Turizmo informacijos centruose galima gauti Vroclavo žemėlapį su nykštukų nuorodomis ir pasileisti į linksmą istorinio miesto pažinimą: SURASK NYKŠTUKUS. Sunku patikėti, bet suaugusiuosius taip įtraukia nykštukų paieškos, kad jie būna laimingi kaip vaikai suradę dar vieną sekantį nykštuką.
Vroclavo nykštukai, Lenkija, Wroclaw
Vroclavo nykštukai. Lenkija
Jei pati nebūčiau dalyvavusi nykštukų paieškoje ir nieko apie juos nebūčiau girdėjusi, tai man iš šono klausantis, keista būtų girdėti, kai žmonės su amžiumi, o pilni emocijų, išsišiepę čiauška: „ Kiek radai nykštukų? Tik tiek..? Ooo, aš tai daugiau…, o paglostei visus?“. O paglostyti juos reikia tam, kad sugrįžtum. Tokia tradicija, kaip ir kiekvienoje šalyje, kur reikia ką paliesti ar paglostyti, jei nori sugrįžti arba jei turi noras išsipildyti. Manau, svarbu tikėti. Aš nykštukų nepaglosčiau, tai tradiciją prisitaikiau pagal save: „Kadangi nepaglosčiau Vroclavo nykštukų, tai būtinai sugrįšiu, kad tai padaryčiau“.

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *