Vokietija. Niurnbergas

Niurnbergas
Žymiausias Niurnberge lankytinas objektas yra imperatoriškoji pilis ir išlikusi gynybinė siena.
Imperatoriškoji pilis
Imperatoriškoji pilis
Niurnbergo mieste pilna  ir kitų XVa. statinių – rotušė, gotikinio stiliaus bažnyčios, tokios kaip šv. Zėbaldo, Lorenco, Dievo Motinos, senoviniai arkiniai tiltai per Pegnitz upę.
gotikinė Lorenco bažnyčia
gotikinė Lorenco bažnyčia
Labiausiai mums žinomas Niurnbergas dėl Niurnbergo teismų proceso, kada buvo teisiami Hitlerio pasekėjai ir to paties pavadinimo Niurnbergo dešrelių, kurių galima nusipirkti ir mūsų parduotuvėse. Todėl skaitoma, kad privalu kiekvienam turistui, būnant šiame mieste, paragauti įžymiųjų dešrelių. Dešrelių gamyba griežtai reglamentuota ir privalo atitikti dydžio ir svorio standartą, išlikti tokios, kokios buvo nuo viduramžių laikų. Niurnbergo dešrelių storis turi būti ne storesnis kaip mažasis rankos pirštas ir sverti 23 g. Kodėl jos turi būti tokio dydžio, suprantama išgirdus šio miesto legendą. Senovėje, karo metu, kai vykdavo miesto apgultis, kariuomenė įsitvirtindavo tvirtovėje. Priešas laukdavo, kol baigsis maisto atsargos ir vokiečiai arba išmirs badu, arba pasiduos. Tačiau už pilies sienų esantys gyventojai arba vyrų žmonos sugalvojo būdą kaip perduoti maistą į tvirtovės vidų. Tuo metu vartų spynos buvo žymiai didesnės nei šiuo metu mes įsivaizduojame, o raktų skylutės tai buvo kaip ir visa skylė, taigi gyventojai sumąstė, jos per tokias raktų skyles galima būtų perduoti maistą, bet maistas turėjo būti tik tam tikros formos ir dydžio, toks, kuris sutilptų į spyną. Tokia dešrelių forma ir svoris išlaikyti iki šių dienų.
tvirtovės vartų spyna
tvirtovės vartų spyna
Tie, kurie domisi menu, gali aplankyti Diurerio namą ir jame veikiantį muziejų. Šalia muziejaus yra triušio paminklas, skirtas Diureriui, kad įamžinti žymiausią jo darbą, kurio dėka jis labiausiai ir išgarsėjo.
triušis, skirtas Diureriui atminti
triušis, skirtas Diureriui atminti

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *