Slovakija. Raftingas Dunajec upe

Slovakija. Raftingas Dunajec upe
Slovakija, Dunajec upė
Smagi pramoga Slovakijoje yra plaukimas Dunajec upe plaustais arba guminėmis baidarėmis – raftingas. www.canoeraft-dunajec.sk
Reikia atvykti į Červeny Klaštor vietovę, kuri randasi apie 50km nuo Poprad miesto link Lenkijos pasienio. Šia upe plukdo tiek slovakai, tiek lenkai, kadangi valstybių siena eina upės vaga, taigi viename krante Slovakija, kitame krante Lenkija. Palei upę pilna vietų, kur galima užsisakyti šią pramogą. Plaukimo atstumas apie 8- 12 km, priklausomai nuo kurios vietos pradedama plaukti. Pasirinkti galima plaustą, kuris talpina apie 10 žmonių arba dvivietę baidarę. Plaustus gali rinktis ir tie, kurie nori išbandyti “šeimyninių santykių tvirtumą” 🙂 . Plaukiant plaustais, suderinti 8-10 žmonių sinchronišką irklavimą gali tapti sudėtinga, todėl plaukiantieji plaustais kelia daug triukšmo, nes visi vienu metu vadovauja plaukimui. Bijantiems sušlapti arba šalčio, duodami hidrokostiumai, kuriuos galima imti, galima ne, priklausomai nuo noro.
Slovakija. Raftingas Dunajec upe
hidrokostiumai patinka ne visiems
Vėsiu oru tikrai praverčia, o bėdos atveju, tai yra iškritimo iš baidarės atveju, ypatingai, nes tai labai šalta upė, į ją vanduo leidžiasi tiesiai iš kalnų. Srovės greitis panašus į Lietuvos pavasarinių upių, ties posūkiais smarkios tėkmės ir banguojantis. Nemokantiems irkluoti ne bėda, upė pati nuneš pasroviui, tik teks patirti nemažai adrenalino.
Slovakija. Raftingas Dunajec upe
ne visiems lengva sutilpti į hidrokostiumus
Pradžioje po dešine puse praplaukiamas vienuolynas, kuris būtent ir randasi Červeny Klaštor centre. Jį galima aplankyti, pabaigus plaukimą. Vienuolyne galima įsigyti vietinių arbatų iš įvairių žolelių arba gydomų žolelių aliejų. Čia tęsiamos senųjų vienuolių tradicijos iki šiol, nors vienuolių ir nebėra. Toliau praplaukiamas po kaire puse esantis kalnas Try Koruny, kuris yra su trimis viršūnėmis ir išties labai panašus į karūną, o vienoje viršūnėje netgi galima įžvelgti žmogaus veidą su šypsena. Kai atsiremsime į kalną Sokolica tarsi į sieną, reiškia liko plaukti nebetoli ir reikia dairytis galutinio taško: namuko Chata Pieniny, kur visi baigia plaukimą. Čia atvažiuoja savininkai pasiimti baidarių ir parvežti jūsų atgal prie automobilio. Galutinėje stotelėje yra vietų, kur galima pavalgyti arba prisipirkti vietinių suvenyrų. Iki šios vietos važiuoja ir maršrutinis autobusas.
Kitus įrašus apie Slovakiją galima perskaityti čia:
wayway/slovakija-aukstieji-tatrai-nuo-strbske-pleso-sturmuojame-kalno-virsune-predne-solisko/
wayway/slovakija-aukstieji-tatrai/
wayway/slovakija-slovenskij-raj/

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *