Prancūzija. Luaros slėnio pilys

Prancūzija. Luaros slėnio pilys
Šamboro pilis
Luara – ilgiausia Prancūzijos upė (virš 1000 km). Derlinguose Luaros upės slėniuose pilys ir rūmai dažniausiai buvo statomi prie vandens, kur būdavo įrengiami prabangūs sodai, užimdavo didelius plotus. Šiuo metu daugelyje pilių veikia muziejai, kuriuose lankytojai gali susipažinti su tuomečiu gyvenimo būdu, kultūra. Matant prabangų interjerą, baldus, paveikslus, vaikštant po gražius, prižiūrėtus sodus, lengva  pasijausti lyg pats gyventum kelis amžius praeityje.
Šamboro pilis
Prancūzija. Luaros slėnio pilys
Chateau Chambord (Šamboro pilis). Prancūzija
Pilis – tai Pranciškaus I karališkoji medžioklės vieta. Manoma, kad pilies projekto įkvėpėjas buvo Leonardas da Vinčis. Pilyje yra 440 kambarių, 13 paradinių laiptų. Ši pilis buvo statoma 100m, nes kiekvienas paskesnis, pilį paveldėjęs  karalius pristatydavo atskirą sparną. Pilis buvo statoma, lipdoma dalimis. Tokiu būdu buvo pastatyta nuostabi pilis, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo vieno architektūrinio stiliaus. Tačiau iš tikrųjų, kiekviena naujai pristatyta dalis yra skirtinga.
Prancūzija. Luaros slėnio pilys
Chateau Chambord ( Šamboro pilis ). Pancūzija
Į šią medžioklės pilį karalius važiuodavo su savo visa palyda, kurią sudarydavo apie 1000 žmonių, todėl turėjo būti pastatytas ir atitinkamo dydžio “namelis”. Centrinėje pilies dalyje yra vadinamasis “žibintas”, kuris būdavo įžiebiamas tuo metu, kada pilyje viešėdavo karalius. Taip buvo informuojami aplinkiniai gyventojai, kad pilyje yra šeimininkas.
Prancūzija. Luaros slėnio pilys
Šamboro pilies žibintas. Prancūzija
Pilyje yra karališkųjų apartamentų ekspozicija, galima pamatyti karališkųjų senovinių karietų. Daugelis patalpų tuščios. Tačiau prie pilies dažnai vyksta renginiai: medžioklės su šunimis, šunų parodos, žemės ūkio gėrybių mugės. Prie pilies verdantis gyvenimas įtraukia lankytojus ir perkelia kelis amžius atgal. Kai pamatai jojančius raitelius, aplink vaikštančius žmones su praėjusių šimtmečių apranga, nejučia pasijunti pats tuomečio gyvenimo gyventoju.
Prancūzija. Luaros slėnio pilys
Karališkasis miegamasis. Šamboro pilis
Šamboro pilies lankymas kainuoja 11 eur žmogui. Iki 25m nemokamai. Darbo laikas 9 – 18 val. www.chambord.org
Prancūzija. Luaros slėnio pilys
Karališkasis tualetas. Šamboro pilis
Ambuazo pilis
Ambuazo pilis – tvirtovė randasi 45 km nuo Šamboro pilies, prie Luaros upės kranto esančios kalvos. Ji tapo karališkąja rezidencija XVa. Ant senųjų pilies įtvirtinimų įrengtas puikus didelis sodas, iš kurio atsiveria panorama į Luaros slėnį.
Prancūzija. Luaros slėnio pilys
Chateau Royal Amboise ( Ambuazo pilis). Prancūzija
Pilies darbo laikas 14.30 – 17 val, savaitgaliais iki 16.30 val. Bilietų kaina 10,50 eur.  www.chateau-amboise.com
Prancūzija. Luaros slėnio pilys
Chateau Amboise (Ambuazo pilis). Prancūzija
Pilies papėdėje yra įsikūręs labai jaukus Ambuazo miestelis su jaukiomis gatvelėmis, atsipalaidavusiais, niekur neskubančiais turistais. Čia tiesiog būtina prisėsti vienoje iš kavinukių lengvam atokvėpiui, išgerti puodelį kavos arba taurę vyno, pasigrožėti vaizdu į pilį prieš tęsiant kelionę toliau.
Ambuažo miestelis
Ambuazo miestelis. Prancūzija
Nuo pilies einant pagrindine gatve tolyn galime aplankyti Clos Luce pilaitę, kurioje gyveno ir mirė Leonardas da Vinčis. Pakeliui smagu pasižvalgyti į siaurutes miestuko gatveles. Kai kurios iš jų tokios siauros, kad net kyla mintis kaip žmonės sugeba pro jas praeiti.
Ambuažo miestelio gatvelės
Ambuazo miestelio gatvelės. Prancūzija
Šios siauros gatvelės dažniausiai veda į namus, įrengtus uolose. Kažkada žmonės juos kąsdavosi dėl vėsos ir pigumo. Dabar jie sumoderninti ir labai žaismingi.
Prancūzija. Luaros slėnio pilys
Namas uoloje. Ambuazo miestelis. Prancūzija
Clos Luce pilaitė
Prancūzija. Luaros slėnio pilys
Chateau du Clos Luce. Ambuazas. Prancūzija
Paėjėjus apie 15 min pagrindine gatve, pasieksime Clos Luce pilaitę. Šioje pilaitėje galima apžiūrėti Leonardo da Vinčio sukurtus įrengimus, kurie pagaminti dabartiniame laikotarpyje pagal rastus da Vinčio brėžinius.
Prancūzija. Luaros slėnio pilys
Da Vinči kūrinys vandeniui semti
Šie įrengimai eksponuojami pilyje ir prie pilies esančiame puikiame parke. Tai vyrų rojus, nors abejingų nepaliks  ir visų kitų lankytojų. Nepaprastai žavus ir gražus parkas, ypatingai tvenkinys, kuris sukurtas kaip pelkė, kuriame pastoviai leidžiami garai, kurie šiam tvenkiniui suteikia mistinio paslaptingumo.
Prancūzija. Luaros slėnio pilys
Clos Luce parkas. Ambuazas. Prancūzija
Parke esančius įrengimus turistai gali praktiškai išbandyti, o pilyje eksponuojama dar daugiau įrengimų, kurių veikimo principus galima stebėti kiekvienoje salėje 3D vaizdu.  Pilyje esančioje suvenyrų parduotuvėlėje galima įsigyti Da Vinči įrengimų modeliukų, kuriuos patiems reikės susirinkti.
Prancūzija. Luaros slėnio pilys
Da Vinčio kūrinys patranka
Šią pilaitę būtina aplankyti tiems, kurie nori būti sužavėti ir apstulbinti protui sunkiai suvokiamu žmogaus talentu, ateities perspektyvų matymu, neišsenkama fantazija. Įėjimas mokamas, bilieto kaina 13,50 eur. Darbo laikas  9 – 20 val.  www.vinci-closluce.com
Šenonso pilis
Prancūzija. Luaros slėnio pilys
Chenonceaux (link Šenonso pilies). Prancūzija
Toliau tęsiant kelionę palei Luaros upės slėnį, atvykstame prie Šer upės (Luaros upės intakas). Šenonso (Chenonceaux) pilis turi įvairių pavadinimų, nes tai nevisai įprasta pilis. Ją vadina pilimi – tiltu, nes ši pilis pastatyta skersai upės.
Prancūzija. Luaros slėnio pilys
Chenonceaux (Šenonso pilis). Prancūzija
Ją taip pat vadina ir “Damų pilimi”, nes ši pilis priklausė tik moterims. Kažkada tai buvo pilis ant upės kranto su nuo pilies einančiu tiltu.
Prancūzija. Luaros slėnio pilys
Chenonceaux ( Šenonso pilis ). Prancūzija
Šią pilį karalius Henrikas IV dovanojo savo meilužei Dianai Puatje. Ji čia įrengė prancūziškąjį sodą, kuris ir šiuo metu yra labai prižiūrimas.
Prancūzija. Luaros slėnio pilys
Chenonceaux (Šenonso pilies Prancūziškasis sodas). Prancūzija
Po karaliaus Henriko IV mirties, jo italė žmona Caterina Mediči, išmetė iš pilies savo konkurentę. Pykčio vedina, ji sumanė sunaikinti Dianos mėgstamiausią pasivaikščiojimų vietą – tiltą. Jos sumanymas buvo unikalus tuo, kad ji tilto nenugriovė, bet panaikino jį, pastatydama ant tilto pilies tęsinį. Prancūziškojo sodo ji nesunaikino, bet priešais jį įkūrė itališkąjį sodą. Šiuo metu taip ir likę – vienoje pusėje Caterinos Mediči itališkas sodas, kitoje Dianos Puatje prancūziškas sodas.
Prancūzija. Luaros slėnio pilys
Chenonceaux (Šenonso pilies itališkasis sodas). Prancūzija
Pilies viduje išlikę autentiški miegamieji, nuostabus  interjeras. Be galo įdomi virtuvė, su visais tuomečiais virtuvės indais, įrengimais, variniais puodais. Patekęs į virtuvę taip ir įsivaizduoji čia bezujančius virėjus, kurie ruošiasi karališkam pokyliui: vieni kepa, kiti verda, kas pjausto mėsą, kas laksto su padėklais, pilnais puošnių, gardžių patiekalų…
Chenonceaux (Šenonso pilies virtuvės dalis)
Chenonceaux (Šenonso pilies virtuvės dalis)
Ir šiais laikais stengiamasi išlaikyti moterišką šios pilies žavesį. Salės, koridoriai pilni didelių, įvairių, prie kiekvienos salės interjero pritaikytų, be galo nuostabių šviežių gėlių puokščių. Šias puokštes daro iš vietoje pilies sode išaugintų gėlių, prie kurių pluša du visą parą pakaitomis dirbantys floristai. Šią pilį verta aplankyti ne tik dėl įdomaus interjero, bet ir pamatyti nuostabius kūrinius iš gėlių. Tai jauki, tikrai damų pilis.
Chenonceaux (Šenonso pilis, gėlės)
Chenonceaux (Šenonso pilis, gėlės)
Be pilies, galima aplankyti  XVI a pilies fermą, daržus, kuriuose auginamos gėlės, daržovės, pasivaikščioti po parką, kuris užima apie 70 ha. Galima išbandyti labai populiarią  senovėje dvariškių pramogą -praeiti labirintais, kuriais dabar išėjimo iš jų ieško turistai.
Chenonceaux (Šenonso pilies labirintai)
Chenonceaux (Šenonso pilies labirintai)
Bilieto kaina 11 eur žmogui.
Vilandry pilis ir sodai
Prancūzija. Luaros slėnio pilys
Chateau Villandry (Vilandry pilis). Prancūzija
Pilis randasi šalia Luaros upės ir garsėja savo nuostabiais sodais. Šiuo metu tai privati pilis, tačiau priimanti turistus, kurie pagrinde važiuoja aplankyti ar pasivaikščioti po garsiuosius sodus, nei aplankyti pilies.
Chateau Villandry (Vilandry pilies sodai)
Chateau Villandry (Vilandry pilies sodai). Prancūzija
Pilies kiemas suskirstytas į atskiras zonas, kurios skirtingai apželdintos, vyrauja griežtos, taisyklingos formos. Tai tipinis prancūziškas sodas, kuris buvo sukurtas remiantis visomis prancūziškomis architektūrinėmis bei landšafto planavimo taisyklėmis bei archeologiniais kasinėjimais, senovine literatūra.
Chateau Villandry ( Vilandry pilies sodai )
Chateau Villandry ( Vilandry pilies sodai ). Prancūzija
Čia galima išvysti, kaip harmoningai kartu auginami dekoratyviniai augalai su daržovėmis, vaistažolėmis ir prieskoniais, kada augalų dėka sudaromi ištisi ornamentai.
Chateau Villandry ( Vilandry pilies daržas )
Chateau Villandry ( Vilandry pilies daržas ). Prancūzija
Sode išmoningai panaudotas šlaitas, padarant tris dideles terasas. Kiekviena terasa suskirstyta dar po tris atskiras zonas. Kiekviena zona turi savo pavadinimus. Pradėjus savo pasivaikščiojimą nuo pilies, pirmiausia praeisime pro ornamentinį “Meilės sodą”, kuris randasi žemiausioje terasoje.
Chateau Villandry ( Vilandry pilies "Meilės sodas" )
Chateau Villandry ( Vilandry pilies “Meilės sodas” ). Prancūzija
Keliaudami toliau palei vandens kanalą vynuogių alėja, pakilsime į antrąją terasą, kur rasime “Muzikos sodą”.
Chateau Villandry ( Vilandry pilies "Mužikos sodas" )
Chateau Villandry ( Vilandry pilies “Muzikos sodas” ). Prancūzija
Pasivaikščiojus po “Muzikos sodą”, palypėjame dar aukščiau ir patenkame į “Vandens sodą”. Ši sodo dalis skirta poilsiui ir meditacijai. Aplink šią zoną įrengta nemažai suoliukų, kur gali pasėdėti, pailsėti, pasvajoti. Nors sodas atrodo visai paprastas, bet čia tikrai jauti ramybę.
Prancūzija. Luaros slėnio pilys
Chateau Villandry ( Vilandry pilies “Vandens sodas” ). Prancūzija
Nuo “Vandens sodo” pasukus į dešinę, dar truputį palypėjus aukštyn, patenkame į “Saulės sodą”, kuriame auginamos įvairios gėlės, sukuriant natūraliai augančių augalų įspūdį, nors iš tikrųjų sodininkai gerai padirbėjo: viskas suderinta pagal spalvas, augalų formą ir dydį. Prie kiekvienos rūšies augalo rasite lentelę su augalo pavadinimu. Tai bus puiki proga ir susipažinti su įvairiais augalais.
Prancūzija. Luaros slėnio pilys
Chateau Villandry ( Vilandry pilies “Saulės sodas” ). Prancūzija
Žali vingiuoti žolės takeliai atves į žaidimų aikštelę, nuo kurios galima pradėti grįžimą atgal, po truputį leidžiantis terasomis žemyn. Taip praeisime pro pramogoms skirtą sodą “Labirintas”. Labirintas tikrai nesudėtingas ir nerasti išėjimo neįmanoma, bet einant pro šalį, pasilinksminti galima – gerą nuotaiką turėsite. Išėjus iš labirinto, pateksime į “Vaistininko sodą”. Tai tradicinis viduramžių sodas, kuriame auga aromatinės žolės, prieskoniai ir vaistažolės. Prie visų augalų taip pat yra lentelės su pavadinimais. Augalai, kaip ir visose kitose sodo dalyse, sugrupuoti, suderinti, todėl turi ne tik praktinę vertę, bet ir malonu pasivaikščioti, pasigrožėti.
Chateau Villandry ( Vilandry pilies "Vaistininko sodas" )
Chateau Villandry ( Vilandry pilies “Vaistininko sodas” ). Prancūzija
Nusileidus laipteliais žemyn į apatinę terasą, būsime apkeliavę visus Vilandry pilies sodus ratu ir papulsime į pačią įdomiausią zoną “Daržo sodą”. Apstulbina tai, kad pasirodo puikiai galima suderinti praktiškumą su grožiu. Pamatai, kad galima ir darže ilsėtis, sėdėti rožėmis apaugusioje pavėsinėje ir grožėtis augančiu kopūstu, kaip gražiausiu augalu…
Chateau Villandry ( Vilandry pilies "Daržo sodas" )
Chateau Villandry ( Vilandry pilies “Daržo sodas” ). Prancūzija
Toks sodo – daržo tipas kilo sujungus vienuolynų tradicijas sodinti daržus geometrinėmis formomis ir itališkas tradicijas rengti dekoratyvinius elementus, tokius kaip fontanus, pavėsines, rožes. Tokiu būdu buvo sujungtos abejos tradicijos ir gautas naujas prancūziško sodo tipas – dekoratyvinis daržas, kuris naudojamas jau nuo XVIa.
Chateau Villandry ( Vilandry pilies "Daržo sodo" pavėsinė )
Chateau Villandry ( Vilandry pilies “Daržo sodo” pavėsinė ). Prancūzija
Bilietai kainuoja 9,50 Eur žmogui, jei lankoma pilis ir sodai. Vien tik sodų lankymas kainuoja 6,50 Eur.  www.chateauvillandry.com

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *