Malta. 6 diena. Dingli uolos – Ghar Lapsi – Blue Grotto – Trys miestai

Malta. 6 diena. Dingli uolos - Ghar Lapsi - Blue Grotto - Trys miestai
Kalkara. Malta
Šeštoji diena Maltoje buvo skirta pietinei salos daliai lankyti. Šioje dalyje randasi Maltos pasididžiavimas – Dingli uolos (Dingli Cliffs ), kurių aukštis vietomis siekia 250m ir leidžiasi stačiai į jūrą. Patraukėme pro Mdiną, Rabatą, Dingli miestelį link jūros. Palei jūrą, Dingli uolų viršune vingiuoja labai neblogos kokybės panoraminis kelias.
Dingli uolos. Panoraminis kelias. Malta
Dingli uolos. Panoraminis kelias. Malta
Laikantis dešinės nuo Dingli link miestelio Bahrija randasi labai populiari vietovė tarp keliaujančių pėsčiomis turistų. Čia daug pėsčiųjų trasų, turizmo centruose galima gauti žemėlapių su įvairiais maršrutais. (Bahrija Walk galima atsisiųsti trasų žemėlapius internetu). Tačiau mes sukame į priešingą pusę, kairėn.
Dingli uolos. Malta
Dingli uolos (Dingli Cliffs ). Malta
Pakeliui pilna vietelių, kur galima trumpam sustoti, pasigrožėti nuostabia panorama. Kai kuriose vietose įrengti suoliukai pasisėdėjimui. Tuo pačiu panoraminiu keliu važinėja maršrutiniai autobusai, todėl galima bet kur išlipti, paėjėti kelias stoteles pirmyn ir vėl tęsti kelionę autobusu iki sekančių gražių vietų.
Dingli uolos. Malta
Dingli uolos (Dingli Cliffs ). Malta
Pietinėje Maltos dalyje yra pats gražiausias gamtovaizdis, todėl gamtos mylėtojai čia rastų ką veikti net keletą dienų. Pavažiavus pagrindiniu keliu mes nusukome link kaimelių. Čia keliukai žymiai susiaurėja. Beveik visos pakelės aptvertos akmeninėmis tvorelėmis. Keliukai beveik visur asfaltuoti, bet vietomis be galo siauri, todėl susitikus prieš priešais važiuojančią mašiną, visuomet susiduri su problema apsilenkti. Į šoną pasitraukti nėra galimybių, todėl lieka tik vienam iš vairuotojų važiuoti atbulomis neaišku kiek laiko, kol bus koks nors nedidelis išplatėjimas.
Keliukas per Maltos kaimelį
Keliukas per Maltos kaimelį
Vietiniai buvo be galo mandagus ir iniciatyvos imdavosi pirmi. Pripratę prie “kvailų turistų”. Na manevravimo mums lietuviams dar iš pietiečių mokytis ir mokytis. Jie tikriausiai gimsta mokėdami mašiną įvairuoti į centimetro dydžio plyšį…
Fawwara kaimelis. Malta
Fawwara kaimelis. Malta
Bandėme kaimo keliukais pasiekti Fawwara kaimą, kur, anot turistų rekomendacijų, yra nebloga senovinė apžvalgos aikštelė. Mums ji pasirodė neverta vargo. Keliukai siauri ir kylantys tai aukštyn, tai žemyn. Važiavimo tempas lėtas, o panorama tikrai prastesnė nei nuo pagrindinio kelio. Todėl buvo gaila sugaišto laiko.
Dingli uolos. Malta
Ghar Lapsi. Malta
Nusileidę nuo Fawwara kaimelio, neplanuotai, nes nebuvome numatę jo lankyti, papuolėme į miestelį Ghar Lapsi. Bet ir nesigailėjome. Miestukas labai mažytis, mažesnis už mūsų vidutinį kaimą ir pačiame jame apart kelių kavinių nėra ką veikti. Tačiau pajūrys sužavėjo.
Ghar Lapsi. Malta
Ghar Lapsi. Malta
Paplūdimys minimalus, tačiau vandens skaidrumas ir vandens augmenijos spalvos veikė užburiančiai. Jautiesi atsiradęs prie Raudonosios jūros. Gylis didelis, o atrodo jūros dugnas su savo gyviais ir augmenija yra ranka pasiekiami.
Ghar Lapsi. Malta
Ghar Lapsi. Malta
Net nenusileidus prie vandens, nuo uolos gali grožėtis ir nepavargti žiūrėti į vandenį. Stebėti žuvytes, jūros žvaigždes ir lakstančius krabus. Nenuostabu, kad čia buriuojasi nemažai  giluminio nardymo nardytojų.
Ghar Lapsi. Malta
Ghar Lapsi. Malta
Mums tik liko apgailestauti, kad mūsų paviršinio nardymo kaukės liko viešbutyje. Čia tikriausiai būtume praleidę pusę dienos, kol neištyrinėtume visų kampelių.
Ghar Lapsi. Malta
Ghar Lapsi. Malta
Kitoje paplūdimio pusėje laukė irgi šioks toks netikėtumas. Negalėjau patikėti, kad tokioje sausoje ir be vandens saloje yra krioklių. Tai buvo taip netikėta, kad ne iš karto pastebėjome nuo kur prasideda krioklys… Tai buvo paprasčiausiai Maltos vandens ruošimo įmonė, kuri perdirbtą vandenį pumpavo atgal į jūrą. Bet kadangi nuo kranto įmonė matosi ne iš karto, tai vaizdas neblogas 🙂
Ghar Lapsi. Malta
Ghar Lapsi. Malta
Važiuojant nuo Ghar Lapsi link Blue Grotto, visai ant uolų viršūnių, randasi Hadzar Ymo šventykla( Hagar Qim temples ), kuri yra viena gražiausių ir įspūdingiausių šventyklų Maltos saloje. Šalia yra ir Mnajdra šventykla (Mnajdra temples). Šventyklos įtrauktos į UNESCO paveldą. Randasi jos šalia, maždaug 500m atstumu viena nuo kitos.
Wied Iž-Žurrieq. Malta
Wied Iž-Žurrieq. Malta
Netoli nuo šventyklų, miestelyje Wied Iz-Zurrieq, būriai turistų traukia pasižiūrėti į Maltos gamtos stebuklą – Žydrąją Grotą (Blue Grotto). Miestelyje yra įrengta didelė mokama automobilių stovėjimo aikštelė, tačiau ji vis tiek nesugeba sutalpinti norinčiųjų čia apsilankyti. Čia verta sustoti, jei planuojate į Blue Grotto plaukti laiveliu, kurią pasieksite per 30min, prieš tai susimokėję 8 Eur/asmeniui.
Blue Grotto. Malta
Blue Grotto. Malta
Žydroji Grota (Blue Grotto) – tai natūraliai susiformavęs urvas, virš kurio stūkso įspūdinga uolinė arka. Norint patekti į urvą, geriausia čia apsilankyti ryte. Tada vanduo būna įspūdingos spalvos. Nenorintiems plaukti laiveliu, pasigrožėti arka galima pavažiavus truputį toliau pagrindiniu keliu. Čia įrengta mašinų stovėjimo  ir nemaža apžvalgos aikštelė. Vaizdas nuostabus. Arkos dydis stulbinantis. Dydis, kaip visuomet, nepersiteikia nuotraukose.
Dingli uolos. Malta
Dingli uolos prie Blue Grotto. Malta
Nuo Blue Grotto patraukėme į rytinę salos pusę, link Trijų Miestų (The Three cities). Tai vieni seniausių viduramžių laikų Maltos miestai, kurie visu amžiumi lenkia Maltos sostinės Valetos  atsiradimą. Tai vienas šalia kito esantys nedideli miestai ir suprasti, kada iš vieno miesto patenki į kitą labai sunku.
Vittoriosa (malt. Birgu ). Malta
Vittoriosa (malt. Birgu ). Malta
Trys Miestai susideda iš įlankoje esančio Cospicua (malt. Bormla), kairiajame iškyšulyje esančio Senglea (malt. L-Isla) ir dešiniajame iškyšulyje esančio Vittoriosa (malt. Birgu).
Vittoriosa (malt. Birgu ). Malta
Vittoriosa (malt. Birgu ). Malta
Miesteliai su jaukiomis siauromis gatvelėmis, pakrančių gatvelės nusėtos kavinėmis. Čia pat vaikai žaidžia futbolą, nes tokių, kaip tam skirtų aikštelių neturi, o pakrančių takai pakankamai platus. Vakarus čia leidžia tiek turistai, tiek vietiniai.
Vittoriosa (malt. Birgu ). Malta
Tipiškas Maltos žvejo laivelis
Trijų miestų įlankos nuo finikiečių laikų buvo naudojamos uostams. Uostai čia ir dabar, pilni jachtų, žvejų laivelių.
DSCN0819 (1024x768)
Vittoriosa (malt. Birgu ). Malta
Miesteliai skiriasi architektūra nuo kitų Maltos miestų. Juose pilna pastatytų fortų, rūmų ir, žinoma, bažnyčių.
Kalkara. Malta
Kalkara. Malta
Kuriame nors iš mietų, nuėjus į krantinę, puikiai, kaip ant delno gali stebėti kito miestelio gyvenimą. Taupant laiką, galima iš karto keliauti į Vittoriosa (malt. Birgu) miestą ir nuo vienos krantinės galima pamatyti Senglea (malt. L-Isla), o nuo kitos Kalkara, nors ji jau neįtraukiama į Trijų miestų sąvoką.
Senglea ( malt. L-Isla ). Malta
Senglea ( malt. L-Isla ). Malta
Norint pereiti nuo vieno miestelio kranto prie kito, teks gerokai palaipioti aukštyn – žemyn. Gatvės ir namai įrengti aukštais. Tačiau nors miestai viduramžiški, centrinės gatvės plačios, išskyrus vidines, kuriomis gyventojai patenka į namus.
Cospicua (malt. Bormla ). Malta
Cospicua (malt. Bormla ). Malta
Nuo pačių miestelių iškyšulių atsiveria puiki panorama į sostinės Valetos rytinį krantą. Stebint iš toli, susidaro įspūdis, kad namai pastatyti vienas ant kito ir sunku suprasti, kaip jie papuola į tuos namus.
Valletta. Malta
Valletta. Malta
Trys miestai užima nedidelį plotą ir juos visus galima apeiti per kelias valandas. Arba galima grožėtis į jūrą išplaukiančiomis jachtomis. O geriausia čia būtų prisėsti ir nieko neveikti, paprasčiausia mėgautis vietinių gyvenimu.
Valletta. Malta
Valletta. Malta

Tolimesnį pasakojimą apie Maltą galima perskaityti čia: wayway/malta-7-diena-maltos-sostine-valeta-ir-barrakka-sodai/

Ankstesnį pasakojimą apie Maltą galima perskaityti čia: wayway/malta-5-diena-gozo-sala-xlendi-azure-window-victoria/

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *