Kosas. VII diena. Kos miestas – Psalidi paplūdimys

Kosas. VII diena. Kos miestas - Psalidi paplūdimys Kos. Graikija
Paskutinė laisva diena Kos saloje. Tempą smarkiai sumažiname. Mintys jau sukasi apie rytdienos skrydį. Taigi dieną leidžiame neskubėdami. Paskutinį kartą paslampinėjame Kos miesto gatvelėmis.
Kosas. VII diena. Kos miestas - Psalidi paplūdimys
Paskutinis pasivaikščiojimas Kos mieste. Graikija
Lankome parduotuvėles, perkame kempines, ištrauktas iš jūros dugno gretimoje Kalymnos saloje. Nepavyko aplankyti šios salos, pamatyti vietoje kaip jos gaminamos, tai tenka apie jas aiškintis tik parduotuvėje. Kaip supratome šios kempinės yra augalai ir auga tik prie Kalymnos salos. Saloje gyventojų nedaug, tai vos ne visi užsiima kempinių verslu. Iš Koso sezono metu pastoviai organizuojamos ekskursijos į šią ir dar dvi netoliese esančias salas, kur turistams demonstruojama jų gamyba. Pradžioje jos atrodo kiek aštrokos, tačiau sušlapusios tampa labai minkštos. Tarnauja tol, kol susidėvi – pastoviai natūraliai mažėja, priklausomai nuo naudojimo intensyvumo.Jos būna dviejų spalvų: geltonos ir rudos, o dydžių pačių įvairiausių, nuo kempinėlės veidui iki kempinės “drambliui”. Pasak vietinių rudos tarnauja žymiai ilgiau, tik mažiau patrauklios.
Kosas. VII diena. Kos miestas - Psalidi paplūdimys
Vartai į Senąją Agorą. Kos. Graikija
Nepavyko aplankyti ir taip išvajotos Nisyros salos, kur troškome aplankyti veikiantį, tik šiuo metu užsnūdusį vulkaną, pasivaikščioti jo krateriu, patirti šiek tiek adrenalino, kai iš po kojų pradeda veržtis garai. Ekskursijos į šią sala pradeda vykti tik nuo gegužės 1 d.
Kosas. VII diena. Kos miestas - Psalidi paplūdimys
XVIII a. mečetė. Kos. Graikija
Neturėjome laiko surasti lavos upės, kuri randasi kažkur tarp Aspri Petra ir Ag. Ioannis Thymianos.
Kosas. VII diena. Kos miestas - Psalidi paplūdimys
Agora. Kos. Graikija
Nepamatėme dar daug miestelių ir liko neaplankyta daug pliažų, kuriems verta skirti atskirą lankymą, nes jie vienas nuo kito skiriasi kaip diena nuo nakties krantais, dydžiais ir svarbiausia smėliu: smulkus, akmenuotas, žvyruotas, baltas, raudonas, geltonas, pilkas, juodas. Tikriausiai tik mėlyno  nėra (bent mes nematėme 🙂 )
Kosas. VII diena. Kos miestas - Psalidi paplūdimys
Šv. Paraskev bažnyčia. Kos. Graikija
Žinojome tik vieną, kad grįžus į šią salą dar turėtume daug ką nuveikti.
Kosas. VII diena. Kos miestas - Psalidi paplūdimys
atsisveikinimas su Termomis. Kos. Graikija
Atsisveikinimui aplankome paskutinį kartą Termas, kurių dar ilgai pasiilgsime, būdami Lietuvoje. Pasimėgaujame prie viešbučio esančiu Psalidi paplūdimiu. Paskutinį kartą pasmaguriaujame bare ruošiamais kokteiliukais ir einame miegoti.
atostogų uždarymas
Ryte spėjame ramiai papusryčiauti ir susikrovę lagaminus pajudame oro uosto link. Automobilį priduodame taip pat lengvai, kaip ir pasiėmėme – užtrunkame 5 minutes, ne daugiau. Sutartyje buvo rašoma, kad bus užšaldomi pinigai kreditinėje kortelėje (franšizė avarijos 700, o vagystės atveju 1200 eur), bet jų nei kas šaldė, nei kas judino. Oro uoste patikrinimas buvo gan griežtas, bilietus tikrino daugybę kartų, visų keleivių lagaminus matavo. Kam lagaminai buvo per daug išsipūtę, leido vietoje susipakuoti iš naujo. Salė buvo pilna turistų paskleistais ir iš naujo perpakuojamais lagaminais, bet galutiniame variante visi laimingai parskridome namo į Lietuvą.

Ankstesnį įrašą apie Kos galima paskaityti čia: wayway/kosas-vi-diena-ag-mammas-a-theologos/

Jums taip pat gali patikti...

6 komentarai

  1. Ačiu Jums labai uz nuorodą! Ten viskas labai aišku 🙂 Na ką gi, šiandien išvykstam į Kosą, bandysim pasinaudoti Jusų patarimais ir patirtimi 🙂

  2. Jau pasirengiau programą, daug patarimų įtraukiau iš Jusų pasakojimų. Tik mįslė lieka, kaip pasiekti Dikeos kalnos kopimo pradzią iš Zia miestelio… Bijau, kad nerasime 🙁 Kaip lengviau orientuotis? 🙂

    1. As rasiau smulkiau blog’e prie MARSRUTAI, KOS kalnai Dikeos, skaitete? Ten ir koordinates yra idetos, ir pakeliui einant visos nuotraukos, kad lengviau orientuotis būtu.Ten daug smulkiau surasiau, nei dienorastyje.
      Jei vistiek bus neaisku, tada bandysiu dar smulkiau surasyti.

  3. Ačiu uz nuostabų kelionės aprašymą. Tikrai verta dėmesio programa ir visi patarimai. Nepalyginsi su Makaliaus paviršutiniškomis kelionių laidomis, kuriose daugiausiai piktinamasi vietomis, kurių neva neverta lankyti. Pagal šiuos aprašymus galima lengvai organizuotis patiems kelionę po Koso salą. Dar kartą ačiu 🙂

    1. Dėkui uz puikų įvertinimą. Tikrai stengiausi pateikti informaciją taip, kad kiti galėtų ja pasinaudoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *